„Jako człowiek, który poświęcił całe swoje życie na najbardziej zdroworozsądkową naukę – studia nad atomem, mogę Was zapewnić jako rezultat moich badań, że w istocie… nie ma czegoś takiego jak materia.
Materia w takim sensie w jakim ją postrzegamy wywodzi się i istnieje jedynie dzięki sile, która wprawia cząstki w drgania i trzyma ten malutki układ słoneczny w całości. Musimy przyjąć, że za tą siłą kryje się inteligentny i świadomy umysł. Ten umysł jest macierzą całej materii i całego wszechświata.”

Max Planck

 

Dopóki nie zaczniemy postrzegać naszego ciała, naszego zdrowia, naszego szczęścia i wszystkiego co wydarza się w naszym życiu, przez pryzmat krążącej w nas i otaczającej nas energii, trudno będzie nam zrozumieć istotę chorób, przyczyn ich powstawania i dostępnych możliwości uzdrawiania.
Każdy z nas tworzy jakieś pole energetyczne, które wibruje z określoną częstotliwością, a ona zależy w ogromnym stopniu od naszych myśli. 

Nawet jak o tym nie myślimy na co dzień, może nawet nie jesteśmy tego świadomi, to warto wiedzieć, że im bardziej radosne są nasze myśli, im większe poczucie szczęścia, zadowolenia, satysfakcji, wdzięczności i miłości w nas samych, tym większa jest częstotliwość naszych wibracji, tym lepsze jest nasze zdrowie i tym większe prawdopodobieństwo przyciągania do naszego życia wspaniałych, miłych i radosnych sytuacji. 


Co może obniżyć nasze wibracje? Lęk, smutek, gniew, zazdrość, nienawiść, złość i wiele, wiele innych negatywnych uczuć. Nie warto ich w sobie pielęgnować. One często przynoszą do naszego życia choroby, czy inne nieprzyjemne zdarzenia. Świat jest taki, jak myślimy, że jest. To my sami tworzymy naszą rzeczywistość, ona jest odzwierciedleniem naszych myśli, wartości, poziomu świadomości.

Każda sesja jest inna i nie ma sposobu, aby dokładnie przewidzieć, jaki rodzaj otwartości może wystąpić.

Wytyczna, która najlepiej się sprawdza, jest taka, że najgorsze, co możesz czuć, to wspaniały masaż, a najlepsze, co może ci się przydarzyć, to to, że całe twoje życie może się zmienić i to dotyczy nie tylko Reiki, ale i Access Bars, czy każdej innej metody pracy.

Jak długo trwa sesja?

Sesja Reiki może trwać 30-90 minut, chociaż może się to różnić.

Zawsze lepiej mieć sesję, nawet krótką niż wcale.