Ajurweda jest wiedzą, która zafascynowała mnie, bo odpowiedziała prosto i logicznie na wiele moich pytań i tych egzystencjalnych, jak i tych co jeść, jak jeść, pić i co zrobić, żeby codziennie rano się wypróżniać z łatwością. To ostatnie pytanie, kilkanaście lat temu było dla mnie najistotniejsze, bo przez nie o mało nie straciłam życia. 

Kiedy karetka zabrała mnie z trawnika, na którym położyłam się, bo nie byłam w stanie oddychać. Każdy wdech i wydech wywoływał niewyobrażalny ból. Diagnoza: niedrożność jelit. Natychmiastowa operacja uratowała mi życie. Powodów tej choroby było wiele, a dojście do nich zajęło mi tylko kilka miesięcy. Uporządkowanie mojego życia, żeby zapobiec tej dolegliwości zajęło mi całą dekadę.  Gdybym wówczas znała ajurwedę mogłoby to być dni zamiast dziesięciu lat.

Co zatem mnie uzdrowiło? 

Picie ciepłej wody po przebudzeniu i odpowiedz na kluczowe pytanie: czego ja tak naprawdę chce? Po co ja cały czas biegnę i jak znaleźć czas, żeby normalnie zjeść?

Ajurweda dała mi proste rozwiązania na tu i teraz, i jednocześnie zakwestionowała cały sens mojego istnienia i tego co robię. Ta nauka o życiu fascynuje mnie logicznym połączeniem trzech sfer: codziennych rutynowych działań, chroniących moje zdrowie, umysłu, który robi wszystko dla zapewnienia mi przeżycia bez mojej wiedzy i mojej duszy, która nadaje charakter mojej egzystencji. Ta triada manifestuje się obrazem serca, które wg mnie oddaje mój świat i dlatego właśnie sercem chce malować ten świat. Życie dało mi doświadczenia, które ułatwiły mi rozwój na wielu obszarach. Wiedza zapukała do moich drzwi, wtedy, kiedy szukałam studiów o wystąpieniach publicznych, żeby wesprzeć moje poczucie własnej wartości. Wtedy przypadkiem wyświetliła mi się strona www o studiów podyplomowych nt. holistycznej nauki o człowieku i życiu. Decyzję o rozpoczęciu nauki podjęłam natychmiast po przeczytaniu programu, dodatkowo intuicja podpowiedziała mi, że jest tam wszystko, czego potrzebuje wobec faktu, że tradycyjne rozwiązania nie dawały mi ulgi. Ajurweda zapukała do moich drzwi i dała mi wybór rozwoju w kierunku trwałej poprawy zdrowia i życia.  Otrzymałam również możliwość świadomego decydowania o sobie i do brania za siebie odpowiedzialności.