Points of You®

Gry i metafory to dwa potężne wektory rozwoju osobistego, a także pasjonaci fotografii, dwaj trenerzy-założyciele Points of You® zaprojektowali rodzinę narzędzi, których profesjonaliści coachingowi na całym świecie używają ze swoimi klientami.

Co sprawia, że dzieje się magia? Jak to działa?

Wierzymy, że każda rzecz: ludzie, przedmioty, sytuacje, muzyka, smaki… każda drobiazg w życiu ma niezliczone punkty widzenia.
Prawdziwym wyzwaniem jest spojrzenie na sprawy z nowego punktu widzenia, który wcześniej był poza zasięgiem naszego wzroku.
Wierzymy, że zmiana zaczyna się, gdy jesteśmy otwarci i gotowi zaryzykować i spojrzeć na sprawy z innej perspektywy, z nowego punktu widzenia. 

Bycie świadomym i w pełni obecnym jest pierwszym krokiem do zmiany naszego punktu widzenia.

Jak to działa?

Podstawą metody jest interakcja między prawą pókulą, intuicyjną, emocjonalną, częścią mózgu, a lewą, skupioną na logice. Dzieje się tak, gdy patrzymy jednocześnie na fotografię i słowo.

Fotografia pobudza nasz prawy, twórczy mózg, podczas gdy słowo aktywuje lewy, analityczny mózg.

Jednoczesna stymulacja dwóch półkul mózgu stwarza walkę między tym, co emocjonalne, a tym, co racjonalne,chwilowo „zwierając” czujne mechanizmy obronne naszego umysłu. 

To „celowe pomieszanie” daje umysłowi krótkie wytchnienie od naszych z góry przyjętych pomysłów na to, jak rzeczy „powinny” lub „powinny” być.

Pozwala naszemu umysłowi otworzyć się na nowe miejsca w nas, zmiana naszego punktu widzenia